X

Uzņēmuma Impressio dibinātājs un vadītājs: Artis Vālodze

Artis ir studējis uzņēmējdarbības vadību un papildus apguvis internacionālā biznesa komunikāciju un mārketinga zinības Amerikas Savienotajās Valstīs. Uzskata, ka tā kā darbs sastāda dzīves lielāko daļu, tad tas jāizvēlas tāds, kurš tiešām sagādā prieku. Nekustamo īpašumu nozarē strādā jau kopš 2012 gada.

Kādēļ tika radīts Impressio?

Sākotnēji uzņēmums tika radīts ar citu komercdarbības virzienu, kas bija nišas preču imports no ASV. Taču neveiksmīgi trāpot krīzes laikā, tas neturpinājās. Bet viss, kas notiek ir uz labu.
Un tā, pēc kāda laika, izvērtējot savas intereses un kā tās apvienot ar komercdarbību, un ikdienas darba gaitām, pieņēmu lēmumu uzsākt darbību tieši nekustamo īpašumu nozarē.

Kādēļ izvēlējies tieši nekustamā īpašuma nozari?

Pirmkārt, mani vienmēr ir saistījusi arhitektūra, man ir paticis to vērot gan dabā, gan drukātajos un digitālajos medijos. Vienmēr esmu pievērsis uzmanību tās nozīmei un ietekmei uz cilvēku dzīvēm. Ikdienas darbā bieži nesaskaramies ar titulētiem arhitektūras paraugiem, tomēr, tās ir un paliek kādam cilvēkam jaunas mājas, kādam biznesam jauns ofiss vai ražošanas telpas. Apziņa, ka piedalies lielos cilvēku un kompāniju dzīves lēmumos, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, ir tiešām motivējoša, katru dienu doties uz darbu bez piepūles.

Otrkārt, tas ir mārketings, kas vienmēr man ir raisījis interesi gan studiju laikā, gan papildinot zināšanas ikdienā. Faktiski, uzskatu, ka nekustamo īpašumu starpniecības kompānijas ir savā ziņā mārketinga kompānijas, tikai ar šaurāku un specializētāku nišu. Mārketings ir ļoti dinamiska sfēra, kurā nepārtraukti viss mainās. Līdz ar to, esmu pārliecināts, ka klienti, kas vēršas pie viņu vajadzību atbilstošās nišas speciālistiem notiekti pie rezultāta tiks ātrāk.

Treškārt, izvēloties tieši pārdošanas pakalpojumu nišu nekustamo īpašumu nozarē, lielu lomu nospēlēja tieši ASV pieredze, kur redzēju dabā, ko nozīmē tiešām pārdomāts un kvalitatīvs, uz klientu orientēts pakalpojumu serviss. Un pārņēma sajūta, ka jā, tieši tā, ir jāapkalpo uzņēmuma klienti. Atgriežoties Latvijā un saskaroties ar nekustamo īpašumu pakalpojumu sniedzējiem, man bija skaidri redzams, kas pietrūkst un kuras lietas var darīt labāk, lai klients šo procesu varētu bezrūpīgi izbaudīt.

Vai esi apmierināts ar paveikto?

Līdz galam nekad neesmu apmierināts ar paveikto, jo vienmēr redzu lietas, kuras varētu izdarīt vēl labāk. Bet domājot racionāli, kopumā esmu.
Ir izdevies ieviest dažas inovācijas nozarē, līdz ar to, uzlabot kopējo nozares konkurētspēju un pakalpojumu kvalitāti.

Kādi ir uzņēmuma nākotnes mērķi?

Šī brīža viss aktuālākais mērķis ir komandas paplašināšana, lai uzņēmums spētu atstāt vēl plašāku pozitīvu iespaidu nozarē.
Nekustamā īpašuma speciālista darbs ar klientiem var būt laikietilpīgs process un, līdz ar to, apkalpojamo klientu skaits limitēts. Tādēļ ir svarīgi paplašināt jau esošo spēcīgo un stabilo nekustamo īpašumu speciālistu komandu. Jauno komandas locekļu atlases process mūsu uzņēmumā ir rūpīgs un prasīgs, līdz ar to, piemērotu kandidātu nav nemaz tik daudz. Bet kā saka, savs savējos vienmēr atradīs.

Kādas ir prasības potenciālajiem kandidātiem?

Tā kā, mūsu klienti mums uztic nereti vienu no lielākajiem savas dzīves lēmumiem, mēs pret to izturamies ar lielu atbildību. Likumsakarīgi, ka no kandidātiem vēlos sagaidīt līdzvērtīgu atbildības sajūtu, ko viņam ir izdevies notestēt un pierādīt savās iepriekšējās darba gaitās. Svarīgas īpašības vēl ir spēja rezultatīvi komunicēt ar cilvēkiem, emocionālā noturība, strādīgums, pozitīva attieksme pret dzīvi un izaicinājumiem u.c. Kopumā, jaunajos nekustamo īpašumu speciālistos vērtēju cilvēciskās īpašības un to atbilstību mūsu uzņēmuma kultūrai. Kā arī, līdzšinējos karjeras panākumus un sasniegumus. Vēlos atzīmēt, ka tiem nav obligāti jābūt tieši nekustamo īpašumu nozarē, jo nekustamā īpašuma nozares teoriju mēs varam apmācīt.

Kādas ir Tavas mīļākās nodarbes ārpus darba?

Es vienmēr saku, ka tieši pārdošanas niša nekustamo īpašumu biznesā ir 80% darbs ar cilvēkiem un tikai 20% ar pašiem īpašumiem. Tādēļ sanāk daudz savas enerģijas investēt tieši cilvēkos. Un līdz ar to, atgūt enereģiju izdodas tikai pavadot brīvo laiku mierīgā vidē pie dabas, svaigā gaisā, kur ir mazāk cilvēku. Man ļoti patīk ceļot. Ceļojumi ir vienīgais laiks, kad sanāk atslēgt savas domas no ikdienas darba gaitām, tādēļ izmantoju katru iespēju kaut kur aizceļot, pabūt citā vidē, iepazīt kādu jaunu kultūru. No sporta aktivitātēm esmu iecienījis tenisu un pārgājienus. Vēl daudz brīvā laika aiziet apgūstot un papildinot zināšanas daudzajās mūsu profesijas niansēs.


Iesakām izlasīt


Izpēti mūsu mājaslapu