X

Impressio pārdošanas eksperte: Evelīna Kudle

Evelīna aktīvi darbojas, galvenokārt, nekustamā īpašuma pirkšanas -pārdošanas segmentā, taču pa reizei ar prieku vada arī īres darījumus. Mīl darbu ar cilvēkiem, interesantiem un skaistiem īpašumiem, kā arī nebaidās no sarežģītām situācijām. Savā ikdienas darbā par svarīgu uzskata, lai klients jūtas uzklausīts un spēj uzticēties aģentam pilnībā. Viegli atrod kopīgu valodu ar ikvienu, kopumā pārvēršot nekustamā īpašuma pārdošanas un izīrēšanas procesu par patīkamu piedzīvojumu visām darījumā iesaistītām pusēm.

Kā Tu izvēlējies nekustamā īpašuma aģenta profesiju?

Pavisam nejauši. Godīgi sakot, pat neko daudz par šo profesiju iepriekš nezināju. Vēlējos mainīt savu iepriekšējo darbu un iemācīties ko jaunu, pamanīju darba sludinājumu un tad sāku interesēties vairāk par šo profesiju.

Kādēļ izvēlējies strādāt tieši Impressio?

Pašā sākumā, mani uzrunāja Impressio pieeja darbinieku atlasei. Man bija divas padziļinātas, interesantas un labi strukturētas darba intervijas, kuru laikā abas puses varēja pietiekami labi pārliecināties par profesionālu piemērotību vai nepiemērotību viena otrai. Interviju gaitā sajutu, ka darba devēja attieksme, runāšanas un domāšanas stils, kopējās uzņēmuma vērtības un uzdotie jautājumi man, kā potenciālam darbiniekam, liecināja par šī uzņēmuma sava veida kvalitātes standartu, kas man bija tik svarīgs. Kopumā bija vairāki ‘’klikšķi’’, kas man deva 100% pārliecību, kas šis ir īstais uzņēmums un, ka šai komandai, es vēlos pievienoties.

Vai esi apmierināta ar savu izvēli?

Jā, šobrīd esmu ļoti apmierināta ar savu izvēli gan kā profesiju, gan kā uzņēmumu, kurā strādāju.

Ar ko Impressio atšķiras no citām kompānijām?

Atšķirības ir, un es tās pamanu ik dienu. No pieredzes varu teikt, ka no pārejām kompānijām mēs atšķiramies ar kvalitatīvu darbu, profesionālu un individuālu pieeju. Es lepojos ar mūsu uzņēmuma vērtībām.
Kā piemērus varu minēt, regulāra komunicēšana ar klientiem, padziļināta klientu vēlmju uzklausīšana un izprašana. Pārdošanas darījumos padziļināti pieejam nekustamā īpašuma piemeklēšanā atbilstoši pircēja prasībām un vēlmēm. Īres darījumos mēs padziļināti pieejam īrnieku piemeklēšanā un izvēlē, lai izīrētāja un īrnieka attiecības būtu ilglaicīgas un pozitīvas.
Pēc ilgāka laika strādājot šajā nozarē, varu teikt, ka ir nekustamo īpašumu uzņēmumi, kuri mēdz reklamēt īpašumus, kuri sen ir pārdoti un nav aktuāli. Vai nu nezina, ka tas nav vairs pieejams, vai arī izmanto šo piedāvājumu ļaunprātīgi, lai piesaistītu vairāk klientus, mēdz būt dažādi iemesli. Tas mani ļoti apbēdina, jo uzskatu par savu pienākumu zināt sava piedāvājuma aktualitāti, regulāri komunicēt ar pārdevēju un rīkoties godprātīgi. Tāpat mēdz būt arī ar cenas piedāvājumiem. Ir kompānijas, kas sludinājumos norāda nepatiesu cenu, un vēlāk vai nu īpašnieks vai mēs, ja mūsu piedāvājumā ir tas pats nekustamais īpašums, attaisnojamies potenciālā pircēja priekšā, ka tā nav patiesa informācija un šādu cenu nevaram piedāvāt.
Piemēru ir ļoti daudz, varētu turpināt vēl un vēl.

Kādā segmentā Tu specializējies?

Galvenokārt, specializējos nekustamā īpašuma pirkšanas un pārdošanas tirgū. Mans klients ir dzīvojamā sektora nekustamā īpašuma īpašnieks, kas vēlās pārdot savu īpašumu ar mūsu uzņēmuma palīdzību un arī pircējs, kas vēršās pēc palīdzības pie mums, jo vēlās atrast sev vēlamo īpašumu iegādei.
Nedaudz konkrētāk - palīdzu pārdevējam realizēt nekustamā īpašuma pārdošanu, prezentēju viņa īpašumu potenciālajiem pircējiem, rūpējos par veiksmīgu komunikāciju starp abām pusēm, sastādu saistošus līgumus, novadu nekustamā īpašuma pieņemšanu – nodošanu, konsultēju un informēju par saistošiem jautājumiem. Liela daļa manas ikdienas ir arī darbs ar pircējiem, uzklausīt, palīdzēt saprast un izprast viņu vēlmes, ieteikt un pastāstīt par tirgū pieejamiem nekustamiem īpašumiem, jauniem projektiem un tamlīdzīgi. Īsumā - palīdzu atrast uz doto brīdi to “īsto un vienīgo”.
Pa reizei ar prieku novadu arī dažus īres darījumus.

Kas Tev patīk vislabāk šajā profesijā?

Man ļoti patīk darbs ar cilvēkiem, un manā ikdienā es ļoti novērtēju un priecājos par to, ka iepazīstos ar tik daudz dažādiem cilvēkiem. Klienti ir dažādi, vietējie vai ārvalstnieki, sabiedrībā zināmi cilvēki, lielas un mazas ģimenes, klienti ar interesantiem dzīves stāstiem un tamlīdzīgi. Tam nav robežu, esam tik daudzi un tik interesanti atšķirīgi! Man rada prieku, ka klienti man uzticās un vislielākā gandarījuma sajūta ir redzēt klienta sejā - Evelīn, Tu trāpīji desmitniekā, paldies Tev!
Kā arī, man ļoti patīk skaisti, interesanti, neparasti, veci, renovēti, jauni nekustamie īpašumi.
Mani uzrunā, ka šī profesija nepazīst rutīnu, katra diena man atnes kaut ko jaunu un citādāku. Negaidītu zvanu, iepazīšanos ar klientu, kas iespējams pārvērtīsies par ilgtermiņa sadarbības partneri vai kopumā veiksmīgu darījumu vai pat draudzību.

Kas Tev nepatīk šajā profesijā?

Man nepatīk stigma, kas sabiedrībā valda par šo profesiju. Diemžēl, ir ļoti daudz šīs profesijas pārstāvju, kas strādā un rīkojās negodprātīgi, kā rezultātā cilvēkiem rodas nepareizs priekšstats par mūsu darbu un mums pašiem.
Pāris piemērus jau minēju savā atbildē vienā no iepriekšējiem jautājumiem. Papildus varu pastāstīt, ka nesen sazinājos ar kāda dzīvokļa īpašnieci, ar kuru nebijām iepriekš sadarbojušies, un viņa sacīja, ka viņai ir “trauma” no aģentu darba, un turpmāk viņa vairs nevēlās ar aģentiem sadarboties. Par iemeslu nosauca, ka aģents esot reklamējis dzīvokli portālos, kur īpašniece bija lūgusi nereklamēt. Ir bijušas arī citas atsauksmes no klientiem, ka aģenti nesastāda līgumus, bet tikai “stāv blakus” un saņem savu atlīdzību nepamatoti. Ir gadījumi, kad īres darījumos aģenti esot atraduši īrnieku, saņēmuši savu atlīdzību, pēc mēneša īrnieks esot lauzis līgumu un aģents nav licies ne zinis par to, jo nekādas sava darba garantijas nepildīšot.
Viss iepiekš nosauktais nav normāla prakse, un šādu aģentu dēļ tiek bojāts priekšstats par mūsu darbu un profesiju. Ir vēl daudz piemēru ar kuriem varu padalīties, kopumā tie visi ir kā rezultāts tam, ka mēdz būt aģenti, kuriem ir zemi sava darba kvalitātes standarti, liels slinkums, maz zināšanu par likumiskām prasībām pret katru no pusēm utml. Man nepatīk, ka cilvēkiem šķiet, ka šī ir viegla profesija ar ātru un lielu naudu, jo uzkatu, ka tā nav. Jā, profesija ir pateicīga, ja strādā daudz un cītīgi. Ir nemitīgi jāizglītojās, piemēram, datu aizsardzības regulas ieviešana vai noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršana paredz mums, kā aģentiem, papildus darbu klientu pārbaudē, aktu sastādīšanā, sankciju sarakstu izmantošanā un ne tikai! Ir aģenti, kas par to nezina, pat daži no lielākajiem nekustamā īpašuma uzņēmumiem to praksē īsti nepielieto, iespējams, jo sarežģīti, jo neskaidrs, jo slinkums. Priecājos, ka mūsu komanda ir tik ļoti tendēta uz kvalitāti un nemitīgu attīstību.

Kādi ir labākie klienti?

Pat nezinu kā, lai atbild uz šo jautājumu. Pirmkārt, es gribētu teikt, ka man ir patīkami strādāt ar klientiem, kuri ir pieklājīgi, jo ikdienā mēdz būt gadījumi, kad klienti zvana svētdienā ap pussnakti, lai jautātu par interesējošo dzīvokli vai raksta ziņas nakts laikā, vai raksta ziņas, nesasveicinoties. Man tas šķiet nepieņemami, es cienu klientus, kas ievēro pieklājības normas.
Man ir patīkami strādāt ar klientiem – pircējiem vai īrniekiem, kuri ir atvērti ar sirdi un prātu, ir godīgi pret mani savās sajūtās par īpašumu (kas patīk vai nepatīk) un dalās ar tām. Tādā veidā man sanāk labāk izprast klientu un viņa vēlmes, tas man palīdz veiksmīgāk darīt savu darbu un atrast klientam īsto īpašumu.
Labākie klienti – pārdevēji un izīrētāji – ir tie, kuri pēc veiksmīgas sadarbības vēršās pie mums atkārtoti. Ir gadījumi, kad pārdevēji vēlas atrast jaunu īpašumu uz iegādi, vai tie ir klienti, kuriem pieder vairāki īpašumi, kurus ir vēlme notirgot vai izīrēt atkārtoti ar mūsu palīdzību. Šādi klienti kļūst par mūsu ilglaicīgiem un uzticīgiem sadarbības partneriem, kuriem veiksmīgi sniedzam savus pakalpojumus gadu no gada. Starp citu, arī īrnieki mēdz izvērsties par ilggadējiem klientiem, kuriem mājas atrodam vairāku gadu laikā jau trešo vai ceturto reizi pēc kārtas. Ir gadījumi, kad pircējs iegādājas īpašumu ar vēlmi to turpmāk izīrēt, arī tādos gadījumos mums izveidojas ilggadēja sadarbība.

Kādas ir Tavas mīļākās nodarbes ārpus darba?

Man patīk daudz kas, diemžēl ne visam pietiek laiks. Līdz ko ir vēlme un iespēja, pamēģinu ko jaunu, izglītojos. Oktobrī izgāju aktiermeistarības kursus, ļoti patika! Šobrīd apmeklēju interesantus psiholoģiskā rakstura seminārus. Man arī patīk sportot, kad visa ir par daudz, man palīdz peldēšana. Miegs, miegs man arī patīk. :)


Iesakām izlasīt


Izpēti mūsu mājaslapu