Man nepatīk stigma, kas sabiedrībā valda par šo profesiju. Diemžēl, ir ļoti daudz šīs profesijas pārstāvju, kas strādā un rīkojās negodprātīgi, kā rezultātā cilvēkiem rodas nepareizs priekšstats par mūsu darbu un mums pašiem.
Pāris piemērus jau minēju savā atbildē vienā no iepriekšējiem jautājumiem. Papildus varu pastāstīt, ka nesen sazinājos ar kāda dzīvokļa īpašnieci, ar kuru nebijām iepriekš sadarbojušies, un viņa sacīja, ka viņai ir “trauma” no aģentu darba, un turpmāk viņa vairs nevēlās ar aģentiem sadarboties. Par iemeslu nosauca, ka aģents esot reklamējis dzīvokli portālos, kur īpašniece bija lūgusi nereklamēt. Ir bijušas arī citas atsauksmes no klientiem, ka aģenti nesastāda līgumus, bet tikai “stāv blakus” un saņem savu atlīdzību nepamatoti. Ir gadījumi, kad īres darījumos aģenti esot atraduši īrnieku, saņēmuši savu atlīdzību, pēc mēneša īrnieks esot lauzis līgumu un aģents nav licies ne zinis par to, jo nekādas sava darba garantijas nepildīšot.
Viss iepiekš nosauktais nav normāla prakse, un šādu aģentu dēļ tiek bojāts priekšstats par mūsu darbu un profesiju. Ir vēl daudz piemēru ar kuriem varu padalīties, kopumā tie visi ir kā rezultāts tam, ka mēdz būt aģenti, kuriem ir zemi sava darba kvalitātes standarti, liels slinkums, maz zināšanu par likumiskām prasībām pret katru no pusēm utml. Man nepatīk, ka cilvēkiem šķiet, ka šī ir viegla profesija ar ātru un lielu naudu, jo uzkatu, ka tā nav. Jā, profesija ir pateicīga, ja strādā daudz un cītīgi. Ir nemitīgi jāizglītojās, piemēram, datu aizsardzības regulas ieviešana vai noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršana paredz mums, kā aģentiem, papildus darbu klientu pārbaudē, aktu sastādīšanā, sankciju sarakstu izmantošanā un ne tikai! Ir aģenti, kas par to nezina, pat daži no lielākajiem nekustamā īpašuma uzņēmumiem to praksē īsti nepielieto, iespējams, jo sarežģīti, jo neskaidrs, jo slinkums. Priecājos, ka mūsu komanda ir tik ļoti tendēta uz kvalitāti un nemitīgu attīstību.